RETUR

L23 Klubbens medlemmer og både.

Bliv medlem af L23 Klubben: Bådejer/aktiv 200 kr. Passiv 100 kr. årligt.

Indmeldt i L23 Klubben i 2018:

           L23 Klubbens medlemmer vist på Google map - Opdateret ved udgangen af 2017.

 Medlem - status:
 
   = Aktive og passive betalt 2018.    
   *   = Medlem - Opkrævning vil blive udsendt ultimo januar 2018 og ikke registreret betalt. 
           Står der et tal efter * er betalingen til den måned som tallet angiver.
           Se hvordan opkrævning af kontingent udsendes: Klik her.
           Restanter den 18. april betragtes som udmeldt. 

Klassebevis/målebrev. Status 2018.
  K  = Båden har Klassebevis.
  S   = Båden har DH-målebrev. Kontakt L23@L23.dk hvis du ønsker båden godkendt med klassebevis.

           Om båden har eller har haft klassebevis/målebrev finder man på www.websejler.dk
           Klassebevis eller målebrev er kun gyldigt hvis det er udstedt til ejeren i indeværende år !!

Div: 
  F   = Ven med L23 Klubben på Facebook.
 
Hvor i landet:
           LB(Lillebælt), IF(Isefjorden), RF(Roskilde Fjord), BS(Bøgestrømmen), ØS(Øresund), ÅR(Aarhus),
           KB(Køge Bugt), RA(Randers), NF(Nordfyn), SB(Storebælt), LF(Limfjorden), BH(Bornholm),
           SS(Storestrømmen), SI(Silkeborg), SK(Skanderborg), SF(Sydfyn).
 
I udlandet registrerede L23-ere:
           SUI (Schweiz). GER (Tyskland)

Link til byggeår / bådnummer -  Klik her.
 

Er du i tvivl om bådens nummer - Klik her.


E-mail adresser med ??. - Vi kender ikke din e-mail adresse så du modtager ikke nyhedsmail fra klubben !!
Send din e-mail adresse til klubben.

I alle e-mail adresser er @ erstattet af (at) for at forhindre SPAM mail fra denne side.

Har du rettelser eller ønsker medlemskab så  -  Klik her.

En række både er solgt til Schweiz og er derfor ikke på listen..

Undgå venligst at udsende annoncer og lignende til e-mail adresser på denne side !!!!
Relevant information optages i månedlige nyhedsmail, som udsendes til medlemmerne. !!!
  

Nr. Bådnavn Ms. Ejer E-mail adresse / hjemmeside Havn / Klub / By Div Kreds
  Aktive            
1 Madam Blå * Mark West Vagnerwest(at)gmail.com Kolding F LB
2 Chicco             Stellan Larsen   Middelfart    
3 Snøvsen   Michael Weber Hansen udm 10/12 Marbæk --  
4   Tyskland  
5 Wilma   Allan Holst Sørensen købt 4/13 Hobro --  
6 Mojé   David Paag udm 2/16 Lynetten    
7 Rasmus * Ole Rasmussen opr(at)saxnet.dk Bandholm  F+90 SS
8 Silden * Max Jakobsen lakes(at)live.dk Kerteminde F SB
9 Kvikk   Gustav Allenheim udm 3/16 Sundsøre   LF
10 Boun10   Kasper Rytter/Lasse Ruby Høeg købt 4/13 Hobro --  
11 Sus * Thomas Vangkilde-Pedersen gerdes.vangkilde(at)gmail.com Skanderborg   SK
12 Lille Bandit * Kristian & Lars Olsen kristian.olsen(at)live.dk Rødvig F BS
13   Ikke fabrikeret  
14       RIP 2013      
15 Tria * Brian Bach Larsen brianbl(at)live.dk Køge +90 KB
16 Chanel   Peter Poulsson udm 29/8/13 Jylling 3/2/49  
18 Killelock * Robert Christensen killelock(at)sol.dk Svanemøllen F ØS
19 Frk Langtved * Jens Thorup / Jytte Sørensen jyt(at)post9.tele.dk Holbæk, Dragerup F IF
20 Ommer   Martin Nielsen udm 19/4/13 Sakskøbing    
21 Lenefri 2 * Køge Sejlklub se D22 Køge F KB
22 Kaos * Køge Sejlklub bent(at)dsrskoege.dk Køge F KB
23 Lady L     udm/solgt 10/13 Flensborg   GER
24 Tøsen * Mike Rasmussen mikerasmussen(at)live.dk Egensedybet F-- NF
25 First step * Gert Toft mosevej2(at)pc.dk Silkeborg F SI
26 Gulnare   Torben Holm Nielsen udm/solgt 11/16      
27 B&B * Erik Bay & Tom Brinkmann brinkmann(at)stribnet.dk Strib   LB
28               Hanne Grand til salg 3/17  
29 Dolly   Marlene & Klaus Nielsen   Faaborg    
30 Grollen * Simon Kirk Nissen simunkirk(at)gmail.com Svendborg F SF
31 Idefix   Stig Eldov udm 4/11 Holbæk    
32 Panik   Nyborg SF. Sejleskole udm Nyborg     
33 Mini * Claus Münchow claus(at)munchow.net Sønderborg F LB
34 Trine * Erik Johansen ?? Kalvehave   BS
35     Eigil Jensen udm/solgt 19/4/13 Stubbekøbing    
36 Second Life   Gunnar Kofoed  
37 Katinka   Gunnar Ragnars udm 9/11      
38 Fidus   Søren G. Petersen   Silkeborg    
39 Victoria   Sven Ellerbeck sven.ellerbeck(at)mac.com Hasenbüren, Brem.   GER
40 Pi2   Palle Pedersen udm 4/11 Kastrup    
41 Signal   Niels Erik Jahcobsen Skælskør  
42 Zita * Morten Thomsen m(at)sydfynsmail.dk Fjellebroen F SF
43 Hovsa   Frederik Dygaard   Skanderborg   SK
44 Liv     set i Kolding 10/17 Kolding    
45 Salora * Brian Trodsøe Hansen hjerhans(at)stofanet.dk Aarhus F ÅR
46 Sirena * Rasmus Graversen rasmusgraversen2(at)hotmail.com Middelfart F LB
47 Pepper-Ann   Peder Pedersen Vordingborg    
48   Søren Gisselbeak  
49 Rewolten   Jens Falkesen Holbæk  
50 Carol   Niels Henrik Jørgensen    
51 Vupti * Per Nyegaard nyegaard(at)email.dk Sundet, Svanemøllen   ØS
52 Virus * Tom Hansen virushansen(at)yahoo.dk Onsevig F+93 SS
53 Gnuk * Ronnie Jensen Giescha85_gustav(at)hotmail.dk Vallensbæk    KB
54 Marie   Torben Møller Skov købt 10/14      
55 Nikoline * Allan Svendsen alpisvendsen(at)gmail.com Sakskøbing F SS
56       RIP 2010      
57 Gulnare   Martin Barnkob   Egå --  
58 UBA   Bo Forsberg udm 2/12      
59 Pensionisten * Hans Fossing Nielsen hansfossing(at)hotmail.com Næstved   SS
60 Frisbee   Tommy Brodersen   Køge     
61 Sapp * Thomas Reinholdt Madsen 4xmadsen(at)turbopost.dk Nykøbing F. -- SS
62 Rødkælken           * Jørn Dam joerndam(at)webspeed.dk Kaløvig   ÅR
63 Maria * Per Nielsen reniogper(at)gmail.com Bandholm   SS
64   Bent Drachmann  
65 Pil * Terje Stadshil terjestadshil(at)gmail.com Silkeborg F SI
66 Frille              Claus Hosbond købt 2/13 Hobro    
67 Lady L   Jørgen E. Hansen   Kerteminde    
68 Hov              Michal Nielsen udm 1/17 Køge F-- KB
69 Pille   E. Gorm Larsen udm 3/14 Kerteminde   SB
70     Faxehus Efterskole ny ejer 5/13 se D385 Faxe Ladeplads    
71 Eos   Lars Harup   Svanemøllen    
72 Mosegrisen * Sofus Birkedal Nielsen ?? Aalborg   LF
73 Limone   Claus Pedersen købt 2010 Rantzausminde    
74 Skumhesten   Flemming Kirk / Marianne Jepsen udm/solgt 8/12 Sønderborg    
75 Skrubbenolliken * Peter Mogensen nesnegom55(at)gmail.com Kerteminde   SB
76 Malou II * Ole Olivarius oleoliv(at)gmail.com Grenå   RA
77 Dharma * Mari Ann Tørngren matorngren(at)gmail.com Brøndby F KB
78 Filia   Lars Hansen  
79 Thalatta   Ib & Dorthe Agerby købt 8/07 Brøndby    
80 Musti   Mette Børrild udm/solgt 9/14      
81 Debbie * Køge Sejlklub se D22 Køge  F-- KB
82 Dream Machine * Morten Thomsen se D373 Ishøj, Køge F KB
84 Afrodite   Kaspar Devante   Nykøbing  
85 Albatros * Jonas Glückstadt Knudsen jonas.glyckstadtknudsen(at)gmail.com Svendborg F SF
86   * Thomas Bent Andersen Thomas(at)skovlide.com Marselisborg F ÅB
87 Tenko * Peter Bardino jpbardino(at)gmail.com Køge F-- KB
89 Perle`s     udm/solgt 10/07 Stege    
90 Maja * Lars Ole Madsen LOM(at)first-treasury.com Kerteminde F-- SB
91 La Bell   Peter Torp  
92 Makama   Thomas Andreasen        
93 Asia   Jørgen Overgaard udm 11/17 solgt      
94 Blåbær * Jesper Schlichter ?? Lynetten   ØS
95 Rosa Luxemburg * Nina Baron ninabaron(at)gmail.com Kalkbrænderihavnen F ØS
96 Ninka Ninus   Henrik Jørn Hansen   Espergærde   ØS
97 Nuggi   Flemming Bjerrisgaard udm 19/4/13 til salg. Struer    
98 Fnug *

Helge Andersen

hltandersen(at)gmail.com Kolding F LB
99 Karma * Per Malik Heinesen malik74dk(at)gmail.com Nykøbing F. Viking F SS
100 Ravigotte   Thomas Lyhne udm/solgt 5/11 Sønderborg    
101 Grolle   Thomas Cord  
102 Liberty   Henning B. Clausen udm 1/16 Skanderborg --  
103 Julie * Ulla Lund familienlund(at)yahoo.dk Thurø F SF
104 Malou   Søren Ahlefeldt-Laurvigen solgt/udm 11/5/14 Køge   KB
105 Sine * Peter Venø Jensen Petvej(at)gmail.com Nivå   ØS
106 Vip III * Ole Rønnow Olsen ??  Sundby ØS
107 Fatima   Jakob Balsløv Rosenkilde Lynetten    
108 Laura * Jan Daugaard hddaugaard(at)gmail.com Skovshoved   ØS
109 Ingeborg * Strib Bådeklub  Se D226 Strib   LB
110 GrønSkolling * Steen Christensen stc-brev(at)hotmail.com Lynetten    ØS
111 Yasmin * Henning Udengaard h.udengaard(at)post.tele.dk Roskilde   RF
112 Alarmen   Tommy Vilhelmsen udm 11/15 Faaborg   SF
113 Misse   Peter Quist Jensen udm 17   F++49  
114 Tilde * Per Meisner p.meisner(at)hotmail.com Vejle   LB
115   Rüdiger Koch Niendorf, Lübeck   GER
116 Sørine * Mikkel Falk mailtilmikkel(at)gmail.com Tåsinge   SF
117 Peter Muesch   Zurich, Schweiz  
119 Raptus   Lene Hemmingsen / Harry Petersen udm 24/4/14 Kalvehave   BS
121 Miss Grey   Mikael Thyge Madsen ny ejer 11/17 Kalkbrænderihavnen -- ØS
122     Völker   Augustenborg, Hamb.   GER
123 Easy going   Martin Mittag mittag-home(at)t-online.de Flensborg   GER
124 Calypso   Vladimir Karas   Sverige    
127 Pyt * Caroline Jacobsen / Thonny Eriksen Cj4(at)ucc.dk Helsingør F-- ØS
128 Holli   Hans Christian Frisk udm/solgt 5/08 Kalvø    
129 Baloo   Jacob Hyttel Vogel købt 12/15 Præstø   BS
130 To'tesse * Karin Bjørn karinbjorn(at)gmail.com Egå F ÅR
131 Jonathan   Norbert Lücke info(at)luecke-wa.de ?? Bad Schwartau, Lüb.   GER
132 Melody * Bent-Ole Østerby bent-ole(at)oesterby.com Haderslev F-- LB
133 Bandit   Greg Danielson udm 19/4/13 Asaa --  
135 Wilma * Poul Erik Jørgensen elsejoergensen(at)mail.dk Hobro   RA
136 Chipper   Carsten Bojahr carsten.bojahr(at)arcor.de ?? Hamburg   GER
137 Basilika Janus Bruun Christiansen udm 2/16 Lynetten ØS
139   * Niels Høj Damgaard n.h.d908(at)gmail.com Svendborg F SF
140 Zero * Teis Hernvig Finsen teis55991708(at)hotmail.com Kalkbrænderihavnen F+90 ØS
141 Faster   Poul Erik West udm 12/07 Assens    
142 Hurry-Scurry   * Jeppe Strangholt / Carsten Brask Trillingsgaard jeppe(at)strangholt.dk Nappedam F ÅR
145   * Jesper Lund Jesper-lund(at)live.dk Middelfart -- LB
146 Anemone * Gunner Hestbech Kristiansen g.hestbech(at)nalnet.dk
 
Søby F SF
147 Pepina * Yvonne & Finn Grydehøj finn(at)grydehoej.dk Hou F-- LB
148 Do-Do * Nils O. Mogensen nilsommemogensen(at)gmail.com Sundby   ØS
149 Beauty   Henning A.Rasmussen udm 2/10 Kokkedal --  
150 ISA LEI   Martin Harder udm 3/14 Middeelfart +90 LB
151 Brunhilde  * Casper Nyholm Clausen Caspernyholm(at)live.dk Thurø F SF
152 Sylvester * Jakob Orbesen jorbesen(at)gmail.com Svanemøllen   ØS
153 Freja * Faaborg Sejlklub kasserer(at)faaborg-sejlklub.dk Faaborg   SF
154 Lambda   Michael Kannegaard købt 3/11 Humlebæk    
155 Victoria   Anders Madsen købt 3/15 Juelsminde    
156 Bønne * Jens Kofoed Jensckofoed(at)hotmail.com Jyllinge   RF
157 Madam blå * Grith Ejstrup ?? Roskilde   RF
158 Ran * Lars Pagh Petersen / Niels Maltbæk Lpp(at)tec.dk Rungsted-KDY I ØS
159 Sarah         Jan Kristensen  
160 Agora   Poul Riber Poulsen udm 11/17 RIP      
161 Sjådan * Torben Bjerre torbenbjerre(at)live.dk Køge F-- KB
162 Saksen   Poul Quistgaard udm 12/15 solgt Køge   KB
163 Lille Skræk * Leif Christensen LBC(at)mail.tele.dk Stubbekøbing   BS
164 Thea * Tom Asferg tomasferg(at)youmail.dk Silkeborg   SI
165 MaLiMa * Tim Kastebo timkas(at)live.dk Køge F KB
166 Fidus *

Kasper Lindahl Johansen

Kasper.lindahl(at)hotmail.com Svanemøllen F KB
167 Frihed   Carsten Kongsted Gregersen udm/solgt 8/9/17?      
169 Pi'r * Povl Fisker povl.fisker(at)gmail.com Silkeborg F SI
170 Dorado   Preben Kristensen  
171 Havmusen   Per Buk købt 7/12 Marbæk, Fr.Sund    
173 Papaya * Peter Christensen pec(at)kabelmail.dk Lynetten  -- ØS
174 Tiny * Dan List-Jensen danlist-jensen(at)outlook.dk Haderslev F-- LB
175 Friendship * Bent Karsten Rasmussen. bentkras(at)gmail.com Silkeborg   SI
176 Amok   * Per Nielsen pn(at)ehrno.dk Vallensbæk  F KB
177 Sylfiden * Mike Nygaard Jensen mnjtyson(at)live.dk Silkeborg -- SI
178 Olivia * Mette Hundahl mettehundahl(at)gmail.com Thurø F SF
179 Souvenir   Per Udengård udm 2/11 Silkeborg    
180 Signe * Jacob Rass Olsen sejlmager(at)hotmail.com Rødvig, Køge F BS
181 Zephyr * Niels Andersen ng38(at)pc.dk Vordingborg -- SS
182 Skipper Skræk   Philip Cossen bøbt 4/15 Thurø   SF
187     Heinz Hürlimann huerlimann.heinz(at)bluewin.ch Gossau, Zürichsee   SUI
190 Nanok   Mikkel H Thomsen / Karen Bork-Pedersen solgt/udm 6/16      
191 Kom-an   Kim Højmark Bæhrenz købt 8/17 Faaborg F SB
194 KUK * Mai Risager Mairisager(at)hotmail.com Thurø F-- SF
198 Lucifer * Carl Aage Lausten cal(at)lausten.dk Hundige F KB
199 Miss Sophie * Bendt Olsen olsenbendt1(at)gmail.com Esrum, Fredensborg   ØS
200 Odin * Faaborg Sejlklub se D153 Faaborg   SF
201 Fru Jensen * Jan Lindskov Felle janfelle(at)hotmail.com Svendborg F SF
202 Embla * René Johansen / Mads Veje Hansen bjergtosse_johansen(at)hotmail.com Sydhavnen F ØS
203 Freedom * Palle Sørensen ericapalle(at)gmail.com Kragenæs   SS
204 Gerda   Henrik Lauritsen ny ejer 10/17 Kolding    
205 Klyden * Torben Just annetorben11(at)gmail.com Aalborg F LF
207 Sweet Louise * Mette & Bjarne Østergaard bjoedk(at)gmail.com  Nappedam, Knebel F ÅR
208 Sea Star * Jørgen Rasmussen lillianpalle(at)gmail.com Nykøbing F   SS
210 Louis   Karlo Hardtmann Karlo.Hardtmann(at)t-online.de Glückstadt, Elbe   GER
211   Tyskland  
212 LilleDu * Claus Hartmann claus.hartmann(at)hotmail.com Bogense F-- NF
213 Emilie   Kjeld Hansen ny ejer 2017 Korsør F SB
214     Arthur Clement arthur.clement.lu(at)bluewin.ch Luzern   SUI
215     Martin Matthies mmatthies(at)geomar.de Kiel   GER
217 Helge * Erik Riis erik(at)syhelge.dk Lynetten F ØS
219 Kassiopeia * Bjarke Scheller Petersen Bjarke(at)2kat.dk Silkeborg F SI
220 Lucky seven   Ronald Tübke rot.mobile(at)gmx.de Berlin   GER
221 Delta   Holger Götz Holger_Goetz(at)gmx.de Kiel   GER
222 Llingen * Anders Lund anders(at)alweb.dk Fjellebroen F SF
223 Venus * Ole Kragh Rasmussen ole.krag(at)mail.dk Egå   ÅR
224 Angie *

Jan Bernitt

jsb(at)comxnet.dk Kastrup   ØS
226 Dagmar * Strib Bådeklub per(at)stribbaadeklub.dk Strib -- LB
227   * Magnus Skov magnusskov(at)sydfynsmail.dk Svendborg F SF
228 Søtrolden Vanja * Claus Didriksen didriksenclaus(at)gmail.com Lynetten F+90 ØS
230 Linda * Erik Winther erikoghanne.winther(at)webspeed.dk Esrum Sø   RF/ØS
235 Poseidon   Poul H Jensen   Kalundborg    
236 GTI * Ann Gitte Nielsen / Henrik Lund Rasmussen anngitten(at)gmail.com Hvidovre   KB
237 Sylfide   Thomas Christiansen   Juelsminde    
238 Fister * Bjarne Kristensen / Alex Savage bjarne5800(at)gmail.com Nyborg -- SB
239 Necesse   Klaus Jacobsen udm 9/15 solgt      
242 Brønserod * Kolding Bådelaug Se D246 Kolding   LB
244 Emil * Christian Andersen bro3.68(at)youmail.dk Køge  F KB
245 Lille * Jørgen Neess jneess(at)e-box.dk Middelfart F LB
246 Tillid * Kolding Bådelaug kblkasserer(at)gmail.com Kolding   LB
248 Valkyrien   Lars Paskjær        
250 Jane II * Jan J Nilsen janaqua5(at)gmail.com Holbæk    IF
251 Naima   Lasse Køjner udm 1/16 RIP      
256 Thalatta   Rasmus Hjorth udm 4/14 Silkeborg   SI
259 Eliane   Rainar Kohns Acht-weisse-Pfoten(at)t-online.de Müritz, Wismar   GER
260 Peder Skram * Jens Egebjerg Pedersen jensege.pe(at)gmail.com Assens   LB
261 Ninon   Poul Jensen Sletten  
266 Styrbjørn * Jan Søndergaard Jakobsen jan(at)skalborgbageri.dk Aalborg   LF
268     Christian Sipola c(at)sipola.se Gøteborg   SVE
269     Tyskland   GER
272     Tyskland   GER
273 Tournesol   Steen Erlandsen udm 11/17 Kerteminde F SB
275 Sylfide * Poul Steesby pst(at)fynskemedier.dk Thurø F SF
277 Tørn * Søren Scavenius Andersen h.s.andersen(at)munkebo-borger.dk Kerteminde -- SB
279   Norge  
281 Zeppo *

Strib Bådeklub

se D226. Strib   LB
282   Andreas Holm  
284   Behrendt Darboven darboven(at)gmx.net Ophoven, Belgium   BEL
286 Andromeda * Flemming Krag Nielsen flemmingkragnielsen(at)gmail.com Silkeborg   SI
287 Carambolage    

Segler-Vereinigung Kiel e.V

solgt 7/17     GER
288 Dory * Per Dragelund per(at)dragelund.dk Køge F KB
290 Lys * Hans Jønsson/Hansson dittehans(at)privat.dk Sundby F-- ØS
291 Bagalut   Werner Koch werner_koch(at)gmx.net Grossenbrode F GER
297 No Worry  

Jens Christensen

udm 18/4/16 Rønbjerg   LF
298 Pegasus       Jacob Kilde ny ejer 11/17 Silkeborg F SI
299 Snup * Karsten Hansen karstengh(at)hotmail.com Skanderborg   SK
300 Maryann * Kristoffer Gottlieb / Jakob Lindehammer Sørensen krigottlieb(at)gmail.com Svanemøllen FF ØS
301 Snehvide * Per Stub Olsen perstub(at)me.com Strib F LB
303 Boun-10 * Rederiet Boun10 v / Jan Lomholt, Per og Martin. jlomholt(at)grundfos.com Hobro -- RA
305 ANNA * Bo Mortensen hanne-bo(at)mortensen.mail.dk Sakskøbing F SS
306 Krisanne   Tyskland  
307 Regina * Allan Butans Christensen butans(at)sport.dk Roskilde F RF
312 Wivind   Kim Martin Weilert udm 19/4/13 Skanderborg    
317 Fandango *

Gert Irming-Pedersen

gip(at)mail1.stofanet.dk

Næstved   SS
319 NiKolde * Henning Jensen henningbrjensen(at)hotmail.com Kalvø F LB
321   John Jørgensen  
322 Cohiba * Louise Christensen

Louchri(at)gmail.com

Svanemøllen(2018)   ØS
323 ART 81   Schweiz  
324 Team Lærke * Jørgen Lorentzen jlorentzen90(at)gmail.com Nykøbing M F LF
325 Maja   Troels Nielsen solgt/udm 5/16      
326 Minnie   Brian Skovgaard udm/solgt 1/16     RF
328 Kanellus   Adam Engel   Lynetten    ØS
330 Sisse   Claus Vammen udm 4/11 Aalborg    
331 Guldfisken

*

Christian Buono c_buono1973(at)hotmail.com Nykøbing F.Toreby F-- SS
332 Champus   Jørn Gregersen  
333 Skrubben   Konnie Larsen Lynetten    
335 Ophelia * Susanne Hinz

hinzlaursen(at)mail.dk

Faaborg F SF
340 Eos * Martin Lægdsgaard m_laegdsgaard(at)mail.dk Sletten   ØS
344 La-Duce * Hans Peter Kjær hpkjaer(at)protonmail.com Augustenborg   LB
345 Pingo   Hans Pedersen udm 4/14 Silkeborg   SI
350 Joy   Morten Lindkjær    
354     Kurt Zurbuchen zurbuchen(at)oprandi.ch Sweitz   SUI
356 Vivacissimo * Jan Hassel-Pflugh ?? Roskilde   RF
358 Sigrid * Asbjørn Lausten danskdykkerskole(at)gmail.com Nyborg   SB
359 Do-It * Nikolai Bøgelund ny ejer 9/16 Egå   AR
360 Luske * Peter Andreasen     pandr(at)pandr.dk Sundby F ØS
361 "Slameng"   Volker udm 8/15 solgt Lynetten    
362 Miro * Henrik Ernst superhenrik59(at)hotmail.com Aarhus -- ÅR
364 Tone   Thomas Nielsen   Kerteminde    
365 Andersine       Tyskland    
366 Backafall * Hornbæk Bådeklub hornbaksejlerskole(at)gmail.com Hornbæk   ØS
367 Kimse                   
368 Mini   Per M Jensen  
369 Marit   Lohals Sejlforening købt 3/07 Lohals    
373 Anna Bella :) * Morten Thomsen 

mortens.mail(at)me.com

Køge F KB
374 Alley Cat * Thomas Jørgensen tjo(at)io.dk Svendborg Sunds Sejlklub   SF
376 Ha-Veje * Arne Andersen aa(at)hvirvilsvej12.dk Bisserup Sejlklub F SB
378 Sailing Dancer * Gert Hansen g.h.sh(at)hotmail.com Roskilde F IF
379 Fat Tony   Jan Knutzen janKnutzen(at)gmx.de Kiel -- GER
380 Sif * Vibeke & Jens B. Jensen   ?? Grønsund   BS
381 Alleos * Per Hedegaard peto(at)hedegaard.mail.dk Skanderborg F SK
382 Nette * Benny Søj     soej(at)outlook.dk Nykøbing F   BS
383 Lene II * Kim Daugaard jensthuesensvej(at)gmail.com Fredericia   LB
384 Lalena * Tove Pedersen / Finn Hasager fam.hasager(at)mail1.stofanet.dk Marselisborg   ÅR
385     Faxehus Efterskole ny ejer 5/13 Faxe Ladeplads    
386 Ghost * Benny Mads Jensen mecon(at)meconteknik.dk Roskilde F+89 RF
388 Kluk * Jonas Gynther Sørensen gynther(at)gmail.com Kolding F LB
390 Djunken 8 * Bodil Hofman Hansen Bodilhofman(at)gmail.com Sundet F ØS
391 Prob * Ole Espe poespe(at)yahoo.dk Rudkøbing   SF
392 Isa Herslev   Flemming Tagen udm/solgt 10/16   -- ØS
395 Amanda   Marianne & Kjeld Christensen udm 1/12 til salg      
396 Mus II * Erik Thenning Andersen erik_lizzie_andersen(at)stofanet.dk Næstved F-- SS
397 Momo * Torben Juul Nielsen

Tjn(at)sparnord.dk

Rønbjerg -- LF
398 Heathaze   Jacob Kilde ny ejer 11/17 Silkeborg F SI
399 Lommelærken * Claus Falck clausogrita(at)gmail.com Vallensbæk F-- KB
400            
401 Fifi   Erik Ovgaard udm/solgt 4/14 Faaborg -- SF
403 Pøs * Henrik Mærkedahl maerkedahl(at)dadlnet.dk Roskilde, Herslev   RF
404 Line   Brian Hvilsom Thurø  
               
  Æresmedlemmer            
500   Konstruktør af L23 og æresmedlem af L23 Klubben. Lars T. Olsen lto.cph(at)cde-dmd.com     ØS
501   Æresmedlem af L23 Klubben. Rolf Jonshøj rolf(at)jonshoej.dk     ØS
502   Æresmedlem af L23 Klubben. Hans Jørgensen hanshenrikj(at)hotmail.com   F KB
               
  Passive Navn  
801 * Jan Fuglsang (D177) jan.fuglsang.silkeborg(at)gmail.com Silkeborg F SI
802 * Christian Fuglsang Holm (D177) chr_fuglsang(at)yahoo.dk Silkeborg F SI
803   * Christoph Capelle christoph(at)capelle.dk (udm 2018) Hellerup   ØS
804 * Jan A. Larsen (D250) ?? Holbæk F IF
805 * Rudy Oudal (D81) rdbo(at)webspeed.dk Vallensbæk F KB
807   * Thomas Bach Larsen (D15) thomasblarsen(at)live.dk Køge F KB
808   * Jørgen Antonsen (medejer D20) annijoergen(at)gmail.com Sakskøbing   SS
809   * Erik Nielsen ermani(at)8831.dk Løgstrup   LF
810   * Carsten Brask Trillingsgaard (medejer D142) carsten(at)trillingsgaard.org Knebelvig F ÅR
811   * Adam Larsen (medejer D191) larsen_a(at)yahoo.dk Kerteminde   SB
812   * Ole Engblom oeng(at)outlook.dk København   ØS
813   * Martin Bach Larsen (D15) martin-bach(at)live.dk Køge F KB
814   * Rune List-Jensen (D174) Runelist(at)hotmail.com Vejle F ÅR
815   * Christian Petersen (X56) cp(at)cssvendborg.dk Svendborg F SF
817   * Lene Ovesen leneovesen(at)msn.com Juelsminde   LB
818   * Alex Savage (medejer D238) savange(at)mail.dk Nyborg F SB
819   * Brian Hansen (X297) damsbro(at)mail.tele.dk Egå   ÅR
820   * Jan Christensen (D305) janchristensen51(at)gmail.com Sakskøbing F SS
821   * Sune Hinz (D335) sunehinz(at)hotmail.com Faaborg F SF
822   * Jette Reher Jensen (D18) jette_reher(at)hotmail.com  Søborg F KB
823   * Steen Knapp (X140) sk(at)koegehavn.dk Køge F KB
824   * Jakob Lindehammer Sørensen (medejer D300) vanity(at)itu.dk  Svanemøllen   ØS
825 * Ib Schjeldal (X109) ibschjeldal(at)gmail.com Jægerspris F RF
827   * Carl Andersen carl(at)bluemarlin.dk Korsør F SB
828   * Michael Nordahl (L27-D11) mn(at)cbbt.dk Maribo F SS
829   *

Jesper Mikkelsen (X281)

skovmikkelsen(at)youmail.dk Hobro F RA
901 * John Mast (Firma) mail(at)johnmast.com Greve   KB
931 * Leif Løfgren lofgren(at)cdnet.dk Nykøbing S   IF
938 * Jesper M. Daldorph (X140) jesperdaldorph(at)gmail.com Køge F KB
939 * Peter Wraae wraaepeter(at)gmail.com Valby   KB
955 * Jens B. Hansen ?? Tåstrup   KB
958 * John Nygaard (X31) info(at)kapsejl.dk Vallensbæk F KB
965 * Kim Jørgensen (D176) kim.ayla(at)hotmail.com Vallensbæk F KB
969 * Hans Chr. Bertelsen (D198) h.c.bertelsen(at)gmail.com Hundige   KB
975 * Bjarne Piilgaard (D148) bjarne.piilgaard(at)gmail.com Sundby F ØS
976 * Morten Pilebo (X140) morten.pilebo(at)gmail.com Køge F KB
979 * Svenn Bekmose (D162) svenn.bekmose(at)hotmail.com Køge F KB
982 * Hans Kruse (D148) hok(at)mail.tele.dk Sundby, Vallensb.   ØS
985 * Jens Mikkelsen ?? Nykøbing S.   IF
987   *

Jackie Schreiber (D176)

jackie_schreiber(at)hotmail.com Vallensbæk F KB
995 * Quantum Sail (Firma) info(at)sejl.dk Sundby   ØS
996 * Anker Mørk Thomsen mail(at)ankermoerk.dk Skanderborg   SK


Indmeldt i L23 Klubben i 2017: D11, D244, P996, D22, D21, D322, D388, D344, D81, D359

Indmeldt i L23 Klubben i 2016: D366, D156, D103, P828, P829, D301, D114, D194, D358, D68, D86, D139,
                                                       D307, D99, D228, D127, D27, D340, D205, D142, D166, P810, D156, D61,
                                                       D53, P827, D397, D95, D322

Indmeldt i L23 Klubben i 2015: D373, D307, D55, D46, D152, D109, D226, D59, P825, D135, P826, D224,
                                                       D167, P803, D227, D108, D82, P827, D42, D151, D266, D140, D8, D288

Indmeldt i L23 Klubben i 2014: D390, D180, D217, D30, D22, D319, D288, D219, D266, D85, D244, D222,
                                                      D129, P806, D403, D177, P817, D53, D383

Indmeldt i L23 Klubben i 2013: D59, D26, D146, P826, D61, D164, D303, D374, D397, D95, D199,
                                                       D207, D93, D12.

Indmeldt i L23 Klubben i 2012: D401, D70, D385, D22, P823, D328, P824, D166, D212, D325, D65, P825
                                                       D162, D378, D132, D217, D51, D374, D1, D45, D112, D22, D194, D114,
                                                       D62, D300, P824, D376.

Indmeldt i L23 Klubben i 2011: P820, D165, D10, D98 P803, D51, D35 D87, D362, D85, D54, D6,D37, P820,
                                                       D9, D178, D331, D251, D212, P822.

Indmeldt i L23 Klubben i 2010: D61, D191, P811, D330, D345, D129, D403, D219, D166, D146, D226, P806,
                                                       D104, D359, D54, D191, D202, D239, D164, D163, D322, D6, D228, D21, D9,
                                                       D319, D40, D2, P814, D70, P807, P813.

Indmeldt i L23 Klubben i 2009: D181, D305, D74, D281, D324, D277, D139, D222, D1, D5, D344, P811,
                                                       D246, D300, D111, P813.

Indmeldt i L23 Klubben i 2008: D65, D19, D145, D44, P/D16, D97, D15, 810, D403, D191, D204, D379,
                                                       D236, D71, D224, D96, P983, D248, D203, P812, D199, D94, D16.

Indmeldt i L23 Klubben i 2007: D312, P992, P991, D161, P990, D388, D386, D303, D113, D135, D151, D71, D182,
                                                       P989, D356, D58, P986, D61, 987, D105, D335, D43, D29, D92, D98, D397, D326.

Indmeldt i L23 Klubben i 2006: D121, D145, P816, D194, D10, D359, D364, D35, D248, D388, D128, D345, D102,
                                                       D322, P814, D201, D203, D356, D65, D116, P817, P819, D373, D130, D161, D150,
                                                       D33, D87, D297, D5, P818, D399.