RETUR

L23 Klubbens medlemmer og både.

Bliv medlem af L23 Klubben: Bådejer/aktiv 200 kr. Passiv 100 kr. årligt.

Indmeldt i L23 Klubben i 2016: D11, D244, P996, D22, D21, D322, D388, D344, D81, D359

           L23 Klubbens medlemmer vist på Google map - Er ikke opdateret fra 2017 .

 Medlem - status:
 
   = Aktivt og passivt. Status den 4. juni 2017.    
   *   = Opkrævning udsendt i 2017 og ikke registreret betalt. 
           Står der et tal efter * er betalingen til den måned som tallet angiver.
           Se hvordan opkrævning af kontingent udsendes: Klik her.
           Restanter den 18. april betragtes som udmeldt. 

Klassebevis/målebrev. Status den 15. august 2017.
  K  = Båden har Klassebevis.
  S   = Båden har DH-målebrev. Kontakt L23@L23.dk hvis du ønsker båden godkendt med klassebevis.

           Om båden har eller har haft klassebevis/målebrev finder man på www.websejler.dk
           Klassebevis eller målebrev er kun gyldigt hvis det er udstedt til ejeren i indeværende år !!

Div: 
  F   = Ven med L23 Klubben på Facebook.
  I    = Inviteret til L23 Klubben på Facebook.

Hvor i landet:
           LB(Lillebælt), IF(Isefjorden), RF(Roskilde Fjord), BS(Bøgestrømmen), ØS(Øresund), ÅR(Aarhus),
           KB(Køge Bugt), RA(Randers), NF(Nordfyn), SB(Storebælt), LF(Limfjorden), BH(Bornholm),
           SS(Storestrømmen), SI(Silkeborg), SK(Skanderborg), SF(Sydfyn).
 

Link til byggeår / bådnummer -  Klik her.
 

Er du i tvivl om bådens nummer - Klik her.


E-mail adresser med ??. - Vi kender ikke din e-mail adresse så du modtager ikke nyhedsmail fra klubben !!
Send din e-mail adresse til klubben.

I alle e-mail adresser er @ erstattet af (at) for at forhindre SPAM mail fra denne side.

Har du rettelser eller ønsker medlemskab så  -  Klik her.

En række både er solgt til Schweiz og er derfor ikke på listen..

Undgå venligst at udsende annoncer og lignende til e-mail adresser på denne side !!!!
Relevant information optages i månedlige nyhedsmail, som udsendes til medlemmerne. !!!
  

Nr. Bådnavn Ms. Ejer E-mail adresse / hjemmeside Havn / Klub / By Div Kreds
  Aktive            
1 Madam Blå Mark West Vagnerwest(at)gmail.com Kolding F LB
2 Chicco             Stellan Larsen   Middelfart    
3 Snøvsen   Michael Weber Hansen udm 10/12 Marbæk --  
4   Tyskland  
5 Wilma   Allan Holst Sørensen købt 4/13 Hobro --  
6 Mojé   David Paag udm 2/16 Lynetten    
7 Rasmus Ole Rasmussen opr(at)saxnet.dk Bandholm  F+90 SS
8 Silden Max Jakobsen lakes(at)live.dk Kerteminde F SB
9 Kvikk   Gustav Allenheim udm 3/16 Sundsøre   LF
10 Boun10   Kasper Rytter/Lasse Ruby Høeg købt 4/13 Hobro --  
11 Sus Thomas Vangkilde-Pedersen gerdes.vangkilde(at)gmail.com Skanderborg I SK
12 Lille Bandit K Kristian & Lars Olsen kristian.olsen(at)live.dk Rødvig F BS
13   Ikke fabrikeret  
14       RIP 2013      
15 Tria K Brian Bach Larsen brianbl(at)live.dk Køge I+90 KB
16 Chanel   Peter Poulsson udm 29/8/13 Jylling 3/2/49  
18 Killelock K Robert Christensen killelock(at)sol.dk Svanemøllen F ØS
19 Frk Langtved Jens Thorup / Jytte Sørensen jyt(at)post9.tele.dk Holbæk, Dragerup F IF
20 Ommer   Martin Nielsen udm 19/4/13 Sakskøbing    
21 Lenefri 2 K Køge Sejlklub se D22 Køge F KB
22 Kaos K Køge Sejlklub bent(at)dsrskoege.dk Køge F KB
23 Lady L     udm/solgt 10/13 Flensborg   GER
24 Tøsen K Mike Rasmussen mikerasmussen(at)live.dk Egensedybet F-- NF
25 First step Gert Toft mosevej2(at)pc.dk Silkeborg F SI
26 Gulnare   Torben Holm Nielsen udm/solgt 11/16      
27 B&B K Erik Bay & Tom Brinkmann brinkmann(at)stribnet.dk Strib I LB
28               Hanne Grand til salg 3/17  
29 Dolly   Marlene & Klaus Nielsen   Faaborg    
30 Grollen K Simon Kirk Nissen simunkirk(at)gmail.com Svendborg F SF
31 Idefix   Stig Eldov udm 4/11 Holbæk    
32 Panik   Nyborg SF. Sejleskole   Nyborg     
33 Mini Claus Münchow claus(at)munchow.net Sønderborg F LB
34 Trine Erik Johansen ?? Kalvehave I BS
35     Eigil Jensen udm/solgt 19/4/13 Stubbekøbing    
36 Second Life   Gunnar Kofoed  
37 Katinka   Gunnar Ragnars udm 9/11      
38 Fidus   Søren G. Petersen   Silkeborg    
39 Victoria   Sven Ellerbeck sven.ellerbeck(at)mac.com Hasenbüren, Brem.   GER
40 Pi2   Palle Pedersen udm 4/11 Kastrup    
41 Signal   Niels Erik Jahcobsen Skælskør  
42 Zita Morten Thomsen m(at)sydfynsmail.dk Fjellebroen F SF
43 Hovsa   Frederik Dygaard   Skanderborg   SK
44 Liv   Lars Jarlgaard solgt 3/10 Svendborg    
45 Salora K Brian Trodsøe Hansen hjerhans(at)stofanet.dk Aarhus F ÅR
46 Sirena Rasmus Graversen rasmusgraversen2(at)hotmail.com Middelfart F LB
47 Pepper-Ann   Peder Pedersen Vordingborg    
48   Søren Gisselbeak  
49 Rewolten   Jens Falkesen Holbæk  
50 Carol   Niels Henrik Jørgensen    
51 Vupti Per Nyegaard nyegaard(at)email.dk Sundet, Svanemøllen I ØS
52 Virus Tom Hansen virushansen(at)yahoo.dk Onsevig F+93 SS
53 Gnuk * Ronnie Jensen Giescha85_gustav(at)hotmail.dk Vallensbæk  I KB
54 Marie   Torben Møller Skov købt 10/14      
55 Nikoline Allan Svendsen alpisvendsen(at)gmail.com Sakskøbing F SS
56       RIP 2010      
57 Gulnare   Martin Barnkob   Egå --  
58 UBA   Bo Forsberg udm 2/12      
59 Pensionisten K Hans Fossing Nielsen hansfossing(at)hotmail.com Næstved I SS
60 Frisbee   Tommy Brodersen   Køge     
61 Sapp Thomas Reinholdt Madsen 4xmadsen(at)turbopost.dk Nykøbing F. I-- SS
62 Rødkælken           Jørn Dam joerndam(at)webspeed.dk Kaløvig I ÅR
63 Maria K Per Nielsen reniogper(at)gmail.com Bandholm I SS
64   Bent Drachmann  
65 Pil Terje Stadshil terjestadshil(at)gmail.com Silkeborg F SI
66 Frille              Claus Hosbond købt 2/13 Hobro    
67 Lady L   Jørgen E. Hansen   Kerteminde    
68 Hov              Michal Nielsen udm 1/17 Køge F-- KB
69 Pille   E. Gorm Larsen udm 3/14 Kerteminde   SB
70     Faxehus Efterskole ny ejer 5/13 se D385 Faxe Ladeplads    
71 Eos   Lars Harup   Svanemøllen    
72 Mosegrisen Sofus Birkedal Nielsen ?? Aalborg I LF
73 Limone   Claus Pedersen købt 2010 Rantzausminde    
74 Skumhesten   Flemming Kirk / Marianne Jepsen udm/solgt 8/12 Sønderborg    
75 Skrubbenolliken Peter Mogensen nesnegom55(at)gmail.com Kerteminde I SB
76 Malou II Ole Olivarius oleoliv(at)gmail.com Grenå I RA
77 Dharma Mari Ann Tørngren matorngren(at)gmail.com Brøndby F KB
78 Filia   Lars Hansen  
79 Thalatta   Ib & Dorthe Agerby købt 8/07 Brøndby    
80 Musti   Mette Børrild udm/solgt 9/14      
81 Debbie Køge Sejlklub se D22 Køge  F-- KB
82 Dream Machine K Morten Thomsen se D373 Ishøj, Køge F KB
84 Afrodite   Kaspar Devante   Nykøbing  
85 Albatros K Ebba Glückstadt ebba.g(at)post.tele.dk Køge F KB
86   Thomas Bent Andersen Thomas(at)skovlide.com Marselisborg F ÅB
87 Tenko Peter Bardino jpbardino(at)gmail.com Køge F-- KB
89 Perle`s     udm/solgt 10/07 Stege    
90 Maja Lars Ole Madsen LOM(at)first-treasury.com Kerteminde F-- SB
91 La Bell   Peter Torp  
92 Makama   Thomas Andreasen        
93 Asia Jørgen Overgaard og Fritz Stilling joergen-over(at)mail.dk Bork I LB
94 Blåbær Jesper Schlichter ?? Lynetten   ØS
95 Rosa Luxemburg Nina Baron ninabaron(at)gmail.com Kalkbrænderihavnen F ØS
96 Ninka Ninus   Henrik Jørn Hansen   Espergærde   ØS
97 Nuggi   Flemming Bjerrisgaard udm 19/4/13 til salg. Struer    
98 Fnug

Helge Andersen

hltandersen(at)gmail.com Kolding F LB
99 Karma Per Malik Heinesen malik74dk(at)gmail.com Nykøbing F. Lergr. F SS
100 Ravigotte   Thomas Lyhne udm/solgt 5/11 Sønderborg    
101 Grolle   Thomas Cord  
102 Liberty   Henning B. Clausen udm 1/16 Skanderborg --  
103 Julie * Ulla Lund familienlund(at)yahoo.dk Thurø F SF
104 Malou   Søren Ahlefeldt-Laurvigen solgt/udm 11/5/14 Køge   KB
105 Sine K Peter Venø Jensen Petvej(at)gmail.com Nivå I ØS
106 Vip III Ole Rønnow Olsen ??  Sundby I ØS
107 Fatima   Jakob Balsløv Rosenkilde Lynetten    
108 Laura * Jan Daugaard hddaugaard(at)gmail.com Skovshoved I ØS
109 Ingeborg K Strib Bådeklub  Se D226 Strib   LB
110 GrønSkolling Steen Christensen stc-brev(at)hotmail.com Lynetten  I ØS
111 Yasmin Henning Udengaard h.udengaard(at)post.tele.dk Roskilde I RF
112 Alarmen K Tommy Vilhelmsen udm 11/15 -- Faaborg   SF
113 Misse * Peter Quist Jensen peter.quist(at)televang.dk Kastrup F++49 ØS
114 Tilde K Per Meisner p.meisner(at)hotmail.com Vejle I LB
115   Rüdiger Koch Niendorf, Lübeck   GER
116 Sørine Mikkel Falk mailtilmikkel(at)gmail.com Tåsinge I SF
117 Peter Muesch   Zurich, Schweiz  
119 Raptus   Lene Hemmingsen / Harry Petersen udm 24/4/14 Kalvehave   BS
121 Miss Grey S Nicholas Garler ny ejer 8/15 Gilleleje -- ØS
122     Völker   Augustenborg, Hamb.   GER
123 Easy going   Martin Mittag mittag-home(at)t-online.de Flensborg   GER
124 Calypso   Vladimir Karas   Sverige    
127 Pyt K Caroline Jacobsen / Thonny Eriksen Cj4(at)ucc.dk Helsingør F-- ØS
128 Holli   Hans Christian Frisk udm/solgt 5/08 Kalvø    
129 Baloo   Jacob Hyttel Vogel købt 12/15 Præstø   BS
130 To'tesse Karin Bjørn karinbjorn(at)gmail.com Egå F ÅR
131 Jonathan   Norbert Lücke info(at)luecke-wa.de ?? Bad Schwartau, Lüb.   GER
132 Melody Bent-Ole Østerby bent-ole(at)oesterby.com Haderslev F-- LB
133 Bandit   Greg Danielson udm 19/4/13 Asaa --  
135 Wilma Poul Erik Jørgensen elsejoergensen(at)mail.dk Hobro I RA
136 Chipper   Carsten Bojahr carsten.bojahr(at)arcor.de ?? Hamburg   GER
137 Basilika Janus Bruun Christiansen udm 2/16 Lynetten ØS
139   * Niels Høj Damgaard n.h.d908(at)gmail.com Svendborg F SF
140 Zero K Teis Hernvig Finsen teis55991708(at)hotmail.com Kalkbrænderihavnen F+90 ØS
141 Faster   Poul Erik West udm 12/07 Assens    
142 Hurry-Scurry   Jeppe Strangholt / Carsten Brask Trillingsgaard jeppe(at)strangholt.dk Knebelvig F ÅR
145   Jesper Lund Jesper-lund(at)live.dk Middelfart I-- LB
146 Anemone Gunner Hestbech Kristiansen g.hestbech(at)nalnet.dk
 
Søby F SF
147 Pepina K Yvonne & Finn Grydehøj finn(at)grydehoej.dk Hou F-- LB
148 Do-Do K Nils O. Mogensen nilsommemogensen(at)gmail.com Sundby I ØS
149 Beauty   Henning A.Rasmussen udm 2/10 Kokkedal --  
150 ISA LEI   Martin Harder udm 3/14 Middeelfart +90 LB
151 Brunhilde  Casper Nyholm Clausen Caspernyholm(at)live.dk Thurø F SF
152 Sylvester Jakob Orbesen jorbesen(at)gmail.com Svanemøllen I ØS
153 Freja K Faaborg Sejlklub kasserer(at)faaborg-sejlklub.dk Faaborg   SF
154 Lambda   Michael Kannegaard købt 3/11 Humlebæk    
155 Victoria   Anders Madsen købt 3/15 Juelsminde    
156 Fie Jens Kofoed Jens.kofoed(at)aab23.dk Jyllinge I RF
157 Madam blå Grith Ejstrup ?? Roskilde I RF
158 Ran Lars Pagh Petersen / Niels Maltbæk Lpp(at)tec.dk Rungsted-KDY I ØS
159 Sarah         Jan Kristensen  
160 Agora Poul Riber Poulsen poul(at)riberpoulsen.dk Svanemøllen I ØS
161 Sjådan Torben Bjerre torbenbjerre(at)live.dk Køge F-- KB
162 Saksen   Poul Quistgaard udm 12/15 solgt Køge   KB
163 Lille Skræk Leif Christensen LBC(at)mail.tele.dk Stubbekøbing I BS
164 Thea Tom Asferg tomasferg(at)youmail.dk Silkeborg I SI
165 MaLiMa K Tim Kastebo timkas(at)live.dk Køge F KB
166 Fidus

Kasper Lindahl Johansen

Kasper.lindahl(at)hotmail.com Svanemøllen F KB
167 Frihed   Carsten Kongsted Gregersen udm/solgt 8/9/17      
169 Pi'r K Povl Fisker povl.fisker(at)gmail.com Silkeborg F SI
170 Dorado   Preben Kristensen  
171 Havmusen   Per Buk købt 7/12 Marbæk, Fr.Sund    
173 Papaya Peter Christensen pec(at)kabelmail.dk Lynetten  I-- ØS
174 Tiny Dan List-Jensen danlist-jensen(at)outlook.dk Haderslev F-- LB
175 Friendship Bent Karsten Rasmussen. bkr(at)danfoss.com Silkeborg I SI
176 Amok   K Per Nielsen pn(at)ehrno.dk Vallensbæk  F KB
177 Sylfiden * Mike Nygaard Jensen mnjtyson(at)live.dk Silkeborg I-- SI
178 Olivia Mette Hundahl mettehundahl(at)gmail.com Thurø F SF
179 Souvenir   Per Udengård udm 2/11 Silkeborg    
180 Signe Jacob Rass Olsen sejlmager(at)hotmail.com Rødvig, Køge F BS
181 Zephyr Niels Andersen ng38(at)pc.dk Vordingborg -- SS
182 Skipper Skræk   Philip Cossen bøbt 4/15 Thurø   SF
190 Nanok   Mikkel H Thomsen / Karen Bork-Pedersen solgt/udm 6/16      
191 Kom-an   Kim Højmark Bæhrenz købt 8/17 Faaborg F SB
194 KUK Mai Risager Mairisager(at)hotmail.com Thurø F-- SF
198 Lucifer Carl Aage Lausten cal(at)lausten.dk Hundige F KB
199 Miss Sophie Bendt Olsen olsenbendt1(at)gmail.com Esrum, Fredensborg I ØS
200 Odin K Faaborg Sejlklub se D153 Faaborg   SF
201 Fru Jensen Jan Lindskov Felle janfelle(at)hotmail.com Svendborg F SF
202 Embla René Johansen / Mads Veje Hansen bjergtosse_johansen(at)hotmail.com Sydhavnen F ØS
203 Freedom Palle Sørensen ericapalle(at)gmail.com Kragenæs I SS
204 Gerda * Niko Strøier Welan niko_welan(at)hotmail.com Vallensbæk I KB
205 Klyden Torben Just annetorben11(at)gmail.com Aalborg F LF
207 Sweet Louise Mette & Bjarne Østergaard bjoedk(at)gmail.com  Nappedam, Knebel F ÅR
208 Sea Star K Jørgen Rasmussen lillianpalle(at)gmail.com Nykøbing F I SS
210 Louis   Karlo Hardtmann Karlo.Hardtmann(at)t-online.de Glückstadt, Elbe   GER
211   Tyskland  
212 LilleDu Claus Hartmann claus.hartmann(at)hotmail.com Bogense F-- NF
213 Emilie   Kjeld Hansen ny ejer 2017 Korsør F SB
214     Arthur Clement arthur.clement.lu(at)bluewin.ch Luzern   SUI
215     Martin Matthies mmatthies(at)geomar.de Kiel   GER
217 Helge Erik Riis Erik(at)harndrup.dk Lynetten F ØS
219 Kassiopeia Bjarke Scheller Petersen Bjarke(at)2kat.dk Silkeborg F SI
220 Lucky seven   Ronald Tübke rot.mobile(at)gmx.de Berlin   GER
221 Delta   Holger Götz Holger_Goetz(at)gmx.de Kiel   GER
222 Llingen Anders Lund anders(at)alweb.dk Fjellebroen F SF
223 Venus Ole Kragh Rasmussen ole.krag(at)mail.dk Egå I ÅR
224 Angie

Jan Bernitt

jsb(at)comxnet.dk Kastrup I ØS
226 Dagmar K Strib Bådeklub per(at)stribbaadeklub.dk Strib -- LB
227   Magnus Skov magnusskov(at)sydfynsmail.dk Svendborg F SF
228 Søtrolden Vanja Claus Didriksen didriksenclaus(at)gmail.com Lynetten F+90 ØS
230 Linda Erik Winther erikoghanne.winther(at)webspeed.dk Esrum Sø I RF/ØS
235 Poseidon S Poul H Jensen   Kalundborg    
236 GTI Ann Gitte Nielsen / Henrik Lund Rasmussen anngitten(at)gmail.com Hvidovre I KB
237 Sylfide   Thomas Christiansen   Juelsminde    
238 Fister K Bjarne Kristensen / Alex Savage bjarne.kristensen(at)privat.tele.dk Nyborg I-- SB
239 Necesse   Klaus Jacobsen udm 9/15 solgt      
242 Brønserod Kolding Bådelaug Se D246 Kolding   LB
244 Emil Christian Andersen bro3.68(at)youmail.dk Køge  F KB
245 Lille Jørgen Neess jneess(at)e-box.dk Middelfart F LB
246 Tillid Kolding Bådelaug kblkasserer(at)gmail.com Kolding   LB
248 Valkyrien   Lars Paskjær        
250 Jane II K Jan J Nilsen janaqua5(at)gmail.com Holbæk  I IF
251 Naima   Lasse Køjner RIP udm 1/16      
256 Thalatta   Rasmus Hjorth udm 4/14 Silkeborg   SI
259 Eliane   Rainar Kohns Acht-weisse-Pfoten(at)t-online.de Müritz, Wismar   GER
260 Peder Skram Jens Egebjerg Pedersen jensege.pe(at)gmail.com Assens I LB
261 Ninon   Poul Jensen Sletten  
266 Styrbjørn Jan Søndergaard Jakobsen jan(at)skalborgbageri.dk Aalborg I LF
268     Christian Sipola c(at)sipola.se Gøteborg   SVE
269     Tyskland   GER
272     Tyskland   GER
273 Tournesol * Steen Erlandsen steens-side(at)live.dk  Kerteminde F SB
275 Sylfide Poul Steesby pst(at)fynskemedier.dk Thurø F SF
277 Tørn S Søren Scavenius Andersen h.s.andersen(at)munkebo-borger.dk Kerteminde I-- SB
279   Norge  
281 Zeppo K

Strib Bådeklub

se D226. Strib   LB
282   Andreas Holm  
284   Behrendt Darboven darboven(at)gmx.net Ophoven, Belgium   BEL
286 Andromeda Flemming Krag Nielsen flemmingkragnielsen(at)gmail.com Silkeborg I SI
287 Carambolage    

Segler-Vereinigung Kiel e.V

solgt 7/17     GER
288 Dory K Per Dragelund per(at)dragelund.dk Køge F KB
290 Lys Hans Jønsson/Hansson dittehans(at)privat.dk Sundby F-- ØS
291 Bagalut   Werner Koch werner_koch(at)gmx.net Grossenbrode F GER
297 No Worry  

Jens Christensen

udm 18/4/16 Rønbjerg   LF
298 Pegasus       Gregor Rasmussen  
299 Snup Karsten Hansen karstengh(at)hotmail.com Skanderborg I SK
300 Maryann Kristoffer Gottlieb / Jakob Lindehammer Sørensen krigottlieb(at)gmail.com Svanemøllen FF ØS
301 Snehvide K Per Stub Olsen perstub(at)me.com Strib F LB
303 Boun-10 Rederiet Boun10 v / Jan Lomholt, Per og Martin. jlomholt(at)grundfos.com Hobro I-- RA
305 ANNA K Bo Mortensen hanne-bo(at)mortensen.mail.dk Sakskøbing F SS
306 Krisanne   Tyskland  
307 Regina * Allan Butans Christensen butans(at)sport.dk Roskilde F RF
312 Wivind   Kim Martin Weilert udm 19/4/13 Skanderborg    
317 Fandango

Gert Irming-Pedersen

gip(at)mail1.stofanet.dk

Næstved I SS
319 NiKolde Henning Jensen henningbrjensen(at)hotmail.com Kalvø F LB
321   John Jørgensen  
322 Cohiba *6 Louise Christensen

Louchri(at)gmail.com  ny5/17

Egå   ÅR
323 ART 81   Schweiz  
324 Team Lærke K Jørgen Lorentzen jlorentzen90(at)gmail.com Nykøbing M F LF
325 Maja   Troels Nielsen solgt/udm 5/16      
326 Minnie   Brian Skovgaard udm/solgt 1/16     RF
328 Kanellus   Adam Engel   Lynetten    ØS
330 Sisse   Claus Vammen udm 4/11 Aalborg    
331 Guldfisken

Christian Buono c_buono1973(at)hotmail.com Nykøbing F.Toreby F-- SS
332 Champus   Jørn Gregersen  
333 Skrubben   Konnie Larsen Lynetten    
335 Ophelia K Susanne Hinz

hinzlaursen(at)mail.dk

Faaborg F SF
340 Eos Martin Lægdsgaard m_laegdsgaard(at)mail.dk Sletten I ØS
344 La-Duce *8 Hans Peter Kjær hpkjaer(at)protonmail.com Augustenborg   LB
345 Pingo   Hans Pedersen udm 4/14 Silkeborg   SI
350 Joy   Morten Lindkjær    
354     Kurt Zurbuchen zurbuchen(at)oprandi.ch Sweitz   SUI
356 Vivacissimo Jan Hassel-Pflugh ?? Roskilde I RF
358 Sigrid Asbjørn Lausten danskdykkerskole(at)gmail.com Nyborg I SB
359 Do-It * Nikolai Bøgelund ny ejer 9/16 Egå   AR
360 Luske Peter Andreasen     pandr(at)pandr.dk Sundby F ØS
361 "Slameng"   Volker udm 8/15 solgt Lynetten    
362 Miro K Henrik Ernst superhenrik59(at)hotmail.com Aarhus I-- ÅR
364 Tone   Thomas Nielsen   Kerteminde    
365 Andersine       Tyskland    
366 Backafall * Hornbæk Bådeklub hornbaksejlerskole(at)gmail.com Hornbæk   ØS
367 Kimse                   
368 Mini   Per M Jensen  
369 Marit   Lohals Sejlforening købt 3/07 Lohals    
373 Anna Bella :) Morten Thomsen 

mortens.mail(at)me.com

Køge F KB
374 Alley Cat Thomas Jørgensen tjo(at)io.dk Svendborg Sunds Sejlklub I SF
376 Ha-Veje Arne Andersen aa(at)hvirvilsvej12.dk Bisserup Sejlklub F SB
378 Sailing Dancer Gert Hansen g.h.sh(at)hotmail.com Roskilde F IF
379 Fat Tony   Jan Knutzen janKnutzen(at)gmx.de Kiel -- GER
380 Sif Vibeke & Jens B. Jensen   ?? Grønsund   BS
381 Alleos Per Hedegaard peto(at)hedegaard.mail.dk Skanderborg F SK
382 Nette Benny Søj     soej(at)outlook.dk Nykøbing F I BS
383 Lene II Kim Daugaard jensthuesensvej(at)gmail.com Fredericia I LB
384 Lalena Tove Pedersen / Finn Hasager fam.hasager(at)mail1.stofanet.dk Marselisborg I ÅR
385     Faxehus Efterskole ny ejer 5/13 Faxe Ladeplads    
386 Ghost Benny Mads Jensen mecon(at)meconteknik.dk Roskilde F+89 RF
388 Kluk *7 Jonas Gynther Sørensen gynther(at)gmail.com Kolding F LB
390 Djunken 8 Bodil Hofman Hansen Bodilhofman(at)gmail.com Sundet F ØS
391 Prob Ole Espe poespe(at)yahoo.dk Rudkøbing I SF
392 Isa Herslev   Flemming Tagen sogt/udm 10/16   -- ØS
395 Amanda   Marianne & Kjeld Christensen udm 1/12 til salg      
396 Mus II Erik Thenning Andersen erik_lizzie_andersen(at)stofanet.dk Næstved F-- SS
397 Momo Torben Juul Nielsen

Tjn(at)sparnord.dk

Rønbjerg I-- LF
398 Heathaze   Jan Boye  
399 Lommelærken K Claus Falck clausogrita(at)gmail.com Vallensbæk F-- KB
400            
401 Fifi   Erik Ovgaard udm/solgt 4/14 Faaborg -- SF
403 Pøs Henrik Mærkedahl maerkedahl(at)dadlnet.dk Roskilde, Herslev I RF
404 Line   Brian Hvilsom Thurø  
               
  Æresmedlemmer            
500   Konstruktør af L23 og æresmedlem af L23 Klubben. Lars T. Olsen lto.cph(at)cde-dmd.com   I ØS
501   Æresmedlem af L23 Klubben. Rolf Jonshøj rolf(at)jonshoej.dk   I ØS
502   Æresmedlem af L23 Klubben. Hans Jørgensen hanshenrikj(at)hotmail.com   F KB
               
  Passive Navn  
801 Jan Fuglsang (D177) jan.fuglsang.silkeborg(at)gmail.com Silkeborg F SI
802 Christian Fuglsang Holm (D177) chr_fuglsang(at)yahoo.dk Silkeborg F SI
803   Christoph Capelle christoph(at)capelle.dk (udm 2018) Hellerup I ØS
804 * Jan A. Larsen (D250) ?? Holbæk F IF
805 Rudy Oudal (D81) rdbo(at)webspeed.dk Vallensbæk F KB
806   Christian Schiødt Larsen Christianlarsen59(at)hotmail.com Roskilde F RF
807   * Thomas Bach Larsen (D15) thomasblarsen(at)live.dk Køge F KB
808   Jørgen Antonsen (medejer D20) annijoergen(at)gmail.com Sakskøbing I SS
810   Carsten Brask Trillingsgaard (medejer D142) carsten(at)trillingsgaard.org Knebelvig F ÅR
811   Adam Larsen (medejer D191) larsen_a(at)yahoo.dk Kerteminde I SB
812   Ole Engblom oeng(at)outlook.dk København I ØS
813   Martin Bach Larsen (D15) martin-bach(at)live.dk Køge F KB
814   Rune List-Jensen (D174) Runelist(at)hotmail.com Vejle F ÅR
815   * Christian Petersen (X56) cp(at)cssvendborg.dk Svendborg F SF
817   Lene Ovesen leneovesen(at)msn.com Juelsminde I LB
818   Alex Savage (medejer D238) savange(at)mail.dk Nyborg F SB
819   Brian Hansen (X297) damsbro(at)mail.tele.dk Egå I ÅR
820   Jan Christensen (D305) janchristensen51(at)gmail.com Sakskøbing F SS
821   Sune Hinz (D335) sunehinz(at)hotmail.com Faaborg F SF
822   Jette Reher Jensen (D18) jette_reher(at)hotmail.com  Søborg F KB
823   Steen Knapp (X140) sk(at)koegehavn.dk Køge F KB
824   Jakob Lindehammer Sørensen (medejer D300) vanity(at)itu.dk  Svanemøllen I ØS
825 Ib Schjeldal (X109) ibschjeldal(at)gmail.com Jægerspris F RF
827   * Carl Andersen carl(at)bluemarlin.dk Korsør F SB
828   Michael Nordahl (L27-D11) mn(at)cbbt.dk Maribo F SS
829   *

Jesper Mikkelsen (X281)

skovmikkelsen(at)youmail.dk Hobro FF RA
901 John Mast (Firma) mail(at)johnmast.com Greve I KB
931 Leif Løfgren lofgren(at)cdnet.dk Nykøbing S I IF
938 Jesper M. Daldorph (X140) jesperdaldorph(at)gmail.com Køge F KB
939 Peter Wraae wraaepeter(at)gmail.com Valby I KB
955 Jens B. Hansen ?? Tåstrup   KB
958 John Nygaard (X31) info(at)kapsejl.dk Vallensbæk F KB
965 Kim Jørgensen (D176) kim.ayla(at)hotmail.com Vallensbæk F KB
969 Hans Chr. Bertelsen (D198) h.c.bertelsen(at)gmail.com Hundige I KB
975 Bjarne Piilgaard (D148) bjarne.piilgaard(at)gmail.com Sundby F ØS
976 * Morten Pilebo (X140) morten.pilebo(at)gmail.com Køge F KB
979 Svenn Bekmose (D162) svenn.bekmose(at)hotmail.com Køge F 18 KB
982 Hans Kruse (D148) hok(at)mail.tele.dk Sundby, Vallensb. I ØS
985 Jens Mikkelsen ?? Nykøbing S.   IF
987  

Jackie Schreiber (D176)

jackie_schreiber(at)hotmail.com Vallensbæk F KB
988   * Henrik Borch (D194) henrik(at)borch.nu Vallensbæk F KB
995 Quantum Sail (Firma) info(at)sejl.dk Sundby I ØS
996 *? Anker Mørk Thomsen mail(at)ankermoerk.dk Skanderborg I SK

 

Indmeldt i L23 Klubben i 2016: D366, D156, D103, P828, P829, D301, D114, D194, D358, D68, D86, D139,
                                                       D307, D99, D228, D127, D27, D340, D205, D142, D166, P810, D156, D61,
                                                       D53, P827, D397, D95, D322

Indmeldt i L23 Klubben i 2015: D373, D307, D55, D46, D152, D109, D226, D59, P825, D135, P826, D224,
                                                       D167, P803, D227, D108, D82, P827, D42, D151, D266, D140, D8, D288

Indmeldt i L23 Klubben i 2014: D390, D180, D217, D30, D22, D319, D288, D219, D266, D85, D244, D222,
                                                      D129, P806, D403, D177, P817, D53, D383

Indmeldt i L23 Klubben i 2013: D59, D26, D146, P826, D61, D164, D303, D374, D397, D95, D199,
                                                       D207, D93, D12.

Indmeldt i L23 Klubben i 2012: D401, D70, D385, D22, P823, D328, P824, D166, D212, D325, D65, P825
                                                       D162, D378, D132, D217, D51, D374, D1, D45, D112, D22, D194, D114,
                                                       D62, D300, P824, D376.

Indmeldt i L23 Klubben i 2011: P820, D165, D10, D98 P803, D51, D35 D87, D362, D85, D54, D6,D37, P820,
                                                       D9, D178, D331, D251, D212, P822.

Indmeldt i L23 Klubben i 2010: D61, D191, P811, D330, D345, D129, D403, D219, D166, D146, D226, P806,
                                                       D104, D359, D54, D191, D202, D239, D164, D163, D322, D6, D228, D21, D9,
                                                       D319, D40, D2, P814, D70, P807, P813.

Indmeldt i L23 Klubben i 2009: D181, D305, D74, D281, D324, D277, D139, D222, D1, D5, D344, P811,
                                                       D246, D300, D111, P813.

Indmeldt i L23 Klubben i 2008: D65, D19, D145, D44, P/D16, D97, D15, 810, D403, D191, D204, D379,
                                                       D236, D71, D224, D96, P983, D248, D203, P812, D199, D94, D16.

Indmeldt i L23 Klubben i 2007: D312, P992, P991, D161, P990, D388, D386, D303, D113, D135, D151, D71, D182,
                                                       P989, D356, D58, P986, D61, 987, D105, D335, D43, D29, D92, D98, D397, D326.

Indmeldt i L23 Klubben i 2006: D121, D145, P816, D194, D10, D359, D364, D35, D248, D388, D128, D345, D102,
                                                       D322, P814, D201, D203, D356, D65, D116, P817, P819, D373, D130, D161, D150,
                                                       D33, D87, D297, D5, P818, D399.