L23 Klubbens medlemmer 2020.

Bliv medlem af L23 Klubben: Bådejer/aktiv 200 kr. Passiv 100 kr. årligt.

Indmeldt i L23 Klubben i 2020: P826, D7, D322, D176, D24, D70, D54, D395

23 aktive 6 passive som nye medlemmer i 2019.

Grundet krav til personlige data er medlemslisten på hjemmesiden uden ejerinformation.

Medlemsdata kan ikke oplyses grundet gældende lovgivning.

 Medlem. Status den 30/03/2020.
 
   = Aktive og passive medlemmer som har betalt i 2019.
   *   = Opkrævning udsendt men endnu ikke betalt.
           Står der et tal efter * er betalingen til den måned som tallet angiver.
           Opkrævning udsendes pr. post eller via netbank, hvis man har lavet en aftale.
           Restanter den 18. april betragtes som udmeldt. 

Klassebevis/målebrev.

  K  = Båden har Klassebevis.
  S   = Båden har DH-målebrev. Kontakt L23@L23.dk hvis du ønsker klassebevis.

 
Om båden har eller har haft klassebevis/målebrev finder man på www.websejler.dk
Klassebevis eller målebrev er kun gyldigt hvis det er udstedt til ejeren i indeværende år !!

En del er solgt til Schweiz og derfor ikke på listen.

Danmarkskort der viser medlemmers hjemhavn - Klik her.
Link til byggeår / bådnummer -  Klik her.
Er du i tvivl om bådens nummer - Klik her.

Har du rettelser eller ønsker medlemskab så  -  Klik her.
 

Nr. Bådnavn Ms. Havn/Klub/By
  Aktive  
1 Madam Blå Kolding
2 Chicco           Middelfart
3 Snøvsen Marbæk
4
5 High Five Hobro
6 Mojé Lynetten
7 Viv Køge
8 Silden Kerteminde
9 Kvikk Sundsøre
10 Zeppo Racing Hobro
11 Sus Skanderborg
12 Lille Bandit Rødvig
13  
14   RIP2013
15 Tria Køge
16 Chanel Jylling
18 Killelock Svanemøllen
19 Frk Langtved Holbæk,Dragerup
20 Ommer Sakskøbing
21 Lenefri   Odense
22 Kaos Køge
23 Lady L Flensborg
24 Villa Villekulla Frederikshavn
25 First step Silkeborg
26 Gulnare  
27 B&B Strib
28            
29 Dolly Faaborg
30 Grollen Svendborg
31 Idefix * Holbæk
32 Panik Nyborg 
33 Mini Sønderborg
34 Trine   Kalvehave
35     Stubbekøbing
36 Second Life  
37 Katinka    
38 Fidus   Silkeborg
39 Victoria   Hagen(GER)
40 Pi2   Kastrup
41 Signal   Skælskør
42 Zita   Bogense
43 Hovsa   Skanderborg
44 Liv   Kolding
45 Salora *5 Aarhus
46 Sirena Middelfart
47 Pepper-Ann Vordingborg/Snekken
48  
49 Rewolten   Holbæk
50 Carol  
51 Vupti Sundet,Svanemøllen
52 Virus Rungsted
53 Gnuk  
54 Marie *4 Hvalpsund
55 Nikoline Sakskøbing
56   RIP2010
57 Gulnare Egå
58 UBA  
59 Pensionisten * Svanemøllen
60 Frisbee Sundby
61 Sapp NykøbingF.
62 Rødkælken           EsrumSø
63 Maria Bandholm
64
65 Pil Silkeborg
66 Frille            Hobro
67 Lady L Kerteminde
68 Hov            Køge
69 MYR   Kerteminde
70 Musvågen FaxeLadeplads
71 Eos Svanemøllen
72 Mosegrisen Aalborg
73 Limone Rantzausminde
74 Skumhesten Sønderborg
75 Skrubbenolliken Kerteminde
76 Malou II Grenå
77 Dharma Thorøhuse
78 Filia
79 Thalatta Brøndby
80 Musti  
81 Debbie KøgeD22.
82 Dream Machine   RIP2018
84 Afrodite Nykøbing
85 Albatros * Svendborg
86   Marselisborg
87 Tenko Køge
89 Perle`s Stege
90 Maja  
91 La Bell
92 Makama  
93 Violetta Kerteminde
94 Blåbær  
95 Rosa Luxemburg Kalkbrænderihavnen
96 Ninka Ninus Espergærde
97 Nuggi Struer
98 Fnug Kolding
99 Karma NykøbingF.Viking
100 Ravigotte   Sønderborg
101 Grolle  
102 Liberty   Skanderborg
103 Julie    
104 Mini-challenge Svendborg
105 Sine Nivå
106 Bøllefrø Kastrup
107 Fatima Lynetten 
108 Laura Skovshoved
109 Ingeborg StribD226.
110 GrønSkolling Lynetten 
111 Yasmin Roskilde
112 Alarmen   Faaborg
113 Misse  
114 Tilde Vejle.Brejning
115 Niendorf,Lübeck
116 Sørine Tåsinge,Vemmenæs
117 Zurich,Schweiz
119 Raptus Stege
121 Miss Grey * Kalkbrænderihavnen
122   Augustenborg,Hamb.
123 Easy going Flensborg
124 Calypso Sverige
127 Pyt   Helsingør
128 Holli Kalvø
129 Baloo Karrebæksminde
130 To'tesse Egå
131 Jonathan BadSchwartau,Lüb.
132 Melody Haderslev
133 Bandit Asaa
135 Wilma Hobro
136 Chipper   Hamburg
137 Grønært * Lynetten
139 L`Tango Svendborg
140 Zero Kalkbrænderihavnen
141 Faster Assens
142 Hurry-Scurry   Nappedam
145   Middelfart
146 Anemone * Søby
147 Pepina    
148 Do-Do Sundby
149 Beauty Kokkedal
150 Molly Middeelfart
151 Brunhilde  * Thurø
152 Sylvester Svanemøllen
153 Freja Faaborg
154 Skylark Randers
155 Victoria Juelsminde
156 Rex Cove * Ebeltoft
157 Madam blå Roskilde
158 Ran RungstedKDY
159 Sarah      
160 Agora RIP2017
161 Sjådan Køge
162 Saksen Køge
163 Lille Skræk Stubbekøbing
164 Thea Silkeborg
165 MaLiMa Køge
166 Mani Toreby
167 Frihed Køge
169 Pi’r Silkeborg
170 Dorado  
171 Havmusen Marbæk,Fr.Sund
173 Papaya Lynetten 
174 Tiny Haderslev
175 Friendship Silkeborg
176 Amok Vallensbæk
177 Sylfiden * Silkeborg
178 Olivia Thurø
179 Souvenir Silkeborg
180 Signe Rødvig
181 Zephyr Vordingborg
182 Skipper Skræk Thurø
187   Gossau,Zürichsee
190 Nanok Jyllinge
191 Kom-an VallensbækSK,Ishøj
194 KUK Thurø
198 Lucifer Hundige
199 Miss Sophie Esrum,Fredensborg
200 Odin FaaborgD153.
201 Fru Jensen Svendborg
202 Embla Sydhavnen
203 Freedom Kragenæs
204 Gerda Kolding
205 Søs Reersø
207 Sweet Louise Nappedam,Knebel
208 Sea Star NykøbingF.
210 Louis Glückstadt,Elbe
211
212 LilleDu Bogense
213 Emilie Korsør
214   Luzern
215   Kiel
217 Helge   Lynetten
219 Kassiopeia Silkeborg
220 Lucky seven Berlin
221 Delta Kiel
222 Llingen Fjellebroen
223 Venus Egå
224 Angie Kastrup
226 Dagmar Strib
227 Søgurd Svendborg/Rantzausminde
228 Søtrolden Vanja Lynetten
230 Linda EsrumSø
235 Poseidon Bogø
236 GTI Hvidovre
237 Sylfide Juelsminde
238 Fister Nyborg
239 Necesse  
242 Brønserod KoldingD246.
244 Emil Køge 
245 Lille Middelfart
246 Tillid Kolding
248 Valkyrien  
250 Jane II Holbæk 
251 Naima RIP2016
256 Thalatta   Aarhus
259 Eliane Müritz,Wismar
260 Peder Skram   Assens
261 Ninon Sletten
266 SEGELBÅTEN *4 GøteborgOpk.Bank
268 Styrbjørn??   Medlem266?
269 Tyskland
272 Tyskland
273 Tournesol Kerteminde
275 Sylfide Thurø
277 Tørn Kerteminde
279
281 Zeppo StribD226.
282  
283 Seagul   LakeBalatonUngarn
284 Ophoven,Belgium
286 Andromeda Silkeborg
287 Carambolage
288 Dory Køge
290 Lys Køge
291 Bagalut Grossenbrode
297 No Worry Rønbjerg
298    
299 Snup Skanderborg
300 Maryann KøgeD22.
301 Snehvide Strib
303 Boun-10 Hobro
305 ANNA Sakskøbing
306 Krisanne
307 Regina * Roskilde
312 Wivind Skanderborg
317 Fandango Hjarbæk/ViborgSK.
319 NiKolde Kalvø
321
322 Cohiba Silkeborg
323 ART 81
324 Team Lærke NykøbingM
325 Maja * Rantzausminde
326 Minnie  
328 Kanellus Lynetten 
330 Sisse Aalborg
331 Guldfisken

Toreby
332 Champus  
333 Skrubben Lynetten
335 Ophelia Faaborg
340 Eos Sletten
344 Selma Rantzausminde
345 Pingo Silkeborg
350 Joy  
354   Sweitz
356 Vivacissimo Roskilde
358 Sigrid  
359 Do-It Skanderborg
360 Luna Sundby
361 "Slameng" Lynetten
362 Miro Silkeborg
364 Tone Kerteminde
365 Andersine Tyskland
366 Backafall  
367 Kimse
368 Mini
369 Marit Lohals
373 Fru Christoff Nykøbing F.
374 Alley Cat SvendborgSundsSejlklub
376 Ha-Veje BisserupSejlklub
378 Sailing Dancer Roskilde
379 Fat Tony Kiel
380 Sif Grønsund,Stubbekøbing
381 Alleos Skanderborg
382 Nette NykøbingF.
383 Lene II Fredericia
384 Lalena Marselisborg
385   FaxeLadeplads
386 Ghost Roskilde
388 Kluk Kolding
390 Djunken 8 Sundet,Svanemøllen
391 Prob Rudkøbing
392 Isa Herslev  
395 Amanda *5 Nappedam
396 Mus II Karrebæksminde
397 Momo Rønbjerg
398 Pegasus     Silkeborg
399 Lommelærken Vallensbæk
400      
401 Fifi Faaborg
403 Pøs Roskilde,Herslev
404 Line Thurø
  Æresmedlemmer  
500 Talullah (D328) Konstruktør af L23 og æresmedlem af L23 Klubben. Lars Olsen
501 Havmusen (D171)   Rolf Jonshøj død 2018
502 Zero (D140) Æresmedlem af L23 Klubben. Hans Jørgensen
503 Amok (D176) Æresmedlem af L23 Klubben. Per Nielsen
  Passive
800   Otterup
802 Silkeborg
803   Køge
805 Vallensbæk
806   Sundby/OldenburgGERD360.
807   Køge
808   Sakskøbing
809   Sundby
810   Knebelvig
811   Kerteminde
812   København
813   Køge
814   Vejle
815   * Bandholm
816   * Aalborg
817   Juelsminde
818   Nyborg
819   Egå
820   Sakskøbing
821   Faaborg
822   Søborg
823   Køge
826   Sundby
828   Maribo
931 NykøbingS
938 Køge
939 Valby
955 Tåstrup
958 Vallensbæk
965 Vallensbæk
969 Hundige
975 Sundby
979   Køge
982 Sundby,Vallensb.
985 NykøbingS.
995 Sundby
996 Skanderborg