L23 Klubbens medlemmer 2024.

Bliv medlem af L23 Klubben: Bådejer/aktiv 200 kr. Passiv 100 kr. årligt.

Indmeldt i L23 Klubben i 2024: P806, P808, D305, P820, D93, D301, D391, D248, D24, D392, D50,
                                                    D213, D140, D19
Grundet krav til personlige data er medlemslisten uden ejerinformation.
Medlemsdata kan ikke oplyses grundet gældende lovgivning.

Medlem.
 
   = Medlem - opkrævning udsendt har betalt for 2024..
 
* = Medlem - opkrævning udsendt 2024.
  
*x = Står der et tal efter * er det nyt medlem, med betaling den måned som tallet angiver.
           Opkrævning udsendes altid første gang pr. post eller senere via netbank, hvis man har lavet en aftale.
  
  = Medlem udmeldt, grundet manglende betaling pr. 15. april 2024. I følge klubbens love.

Klassebevis/målebrev. Opdateret 16-5-2024.
  K  = Båden har Klassebevis.
  S   = Båden har DH-målebrev. Kontakt L23@L23.dk hvis du ønsker klassebevis.

 
Om båden har eller har haft klassebevis/målebrev finder man her:
https://websejler.dk/da/sogbaade 
Udfyld med bådtype: L23 og tryk på "Start søgnning".

Klassebevis eller målebrev er kun gyldigt, hvis det er udstedt til ejeren i indeværende år !!

En del L23-ere er solgt især til Schweiz og derfor ikke på listen.

Danmarkskort der viser medlemmers hjemhavn - Klik her.
Er du i tvivl om bådens nummer - Klik her.
Bådnummer på både bygget hos Peter Bjørn Olsen - D350 og højere,
findes indvendig i skrog i cockpit i SB side.

Har du rettelser eller ønsker medlemskab så  -  Klik her.
 

Nr. Bådnavn Havn/Klub/By
  Aktive  
1 Johanne Skuldelev
2 Chicco           Middelfart
3 Snøvsen Marbæk
4
5 High Five Hobro
6 Mojé Lynetten
7 Viv Køge
8 Silden Kerteminde
9 Lykke Oddesund
10 Zeppo Racing Hobro
11 Sus Skanderborg
12 Lille Bandit Hellerup
13
14   RIP2013
15 Tria K Køge
16 Chanel Jylling
18 Killelock Svanemøllen,Frem
19 Frk Langtved *7 Lynetten,Sundby
20 Ommer Sakskøbing
21 Lenefri Bregnør,Odense
22 Kaos K Køge
23 Lady L Flensborg(GER)
24 Tøsen K Køge
25 First step Silkeborg
26 Johanne Næstved
27 B&B K Strib
28            
29 Dolly Faaborg
30 Grollen Svendborg
31 Tito Øresund?
32 Panik Nyborg 
33 Mini Sønderborg
34 Trine Kalvehave
35   Stubbekøbing
36 Second Life
37 Katinka  
38 Fidus Silkeborg
39 Victoria Hagen(GER)
40 Pi2 Kastrup
41 Signal Skælskør
42 Zita Bogense
43 Hovsa Skanderborg
44 Liv Holbæk
45 Salora Aarhus
46 Sirena  
47 Pepper-Ann Vordingborg,Snekken
48
49 Rewolten Holbæk
50 Askepot NykøbingF Viking
51 Vupti Bogense
52 Virus/Sunday Svanemøllehavnen
53 Gnuk  
54 Marie Hvalpsund
55 Nikoline * Sakskøbing
56   RIP2010
57 Gulnare Egå
58 Bella Kolding
59 Pensionisten Svanemøllen
60 Frisbee Sundby
61 Sapp * Køge
62 Rødkælken           EsrumSø,Fredensborg
63 Maria Bandholm
64 SVEA Nyborg
65 Pil Silkeborg
66 Frille            Hobro
67 Tommelise OdenseSk.
68 Hov            Køge
69 MYR Vallensbæk
70 Musvågen
71 Eos Svanemøllen
72 Mosegrisen Aalborg
73 Limone Rantzausminde
74 Skumhesten Sønderborg
75 Skrubbenolliken  
76 Malou II Grenå
77 Athea K Faaborg
78 Filia
79 Thalatta Brøndby
80 Musti  
81 Debbie Køge D22.
82 Dream Machine RIP2018
84 Afrodite Svanemøllehavnen
85 Albatros Kragenæs
86   Marselisborg
87 Tenko Køge
89 Perle`s Stege
90 Maja  
91 Malte Roskilde
92 Makama  
93 Violetta Bogense
94 Blåbær  
95 Rosa Luxemburg Kalkbrænderihavnen
96 Ninka Ninus Toreby
97 Nuggi Struer
98 Fnug Kolding
99 Karma NykøbingF.Viking
100 Ravigotte Sønderborg
101 Grolle
102 Liberty Skanderborg
103 Julie Svendborg
104 Mini-challenge Thurø
105 Sine S Nivå
106 Bøllefrø Kastrup
107 Narnia Gråsten 
108 Laura Skovshoved
109 Ingeborg StribD226.
110 GrønSkolling Lynetten 
111 Yasmin Roskilde
112 Alarmen Faaborg
113 Misse  
114 Tilde K Brejning
115 Niendorf,Lübeck(GER)
116 Lskerinden K Faaborg
117 Zurich,Schweiz(SUI)
119 Raptus Stege
121 Miss Grey Kalkbrænderihavnen
122   Augustenborg,Hamb.(GER)
123 Easy going Flensborg(GER)
124 Calypso Sverige(SVE)
127 Pyt Helsingør
128 Holli Kalvø
130 To'tesse Egå
131 Jonathan BadSchwartau,Lübeck(GER)
132 Melody Haderslev
133 Bandit Asaa
135 Wilma Hobro
136 Chipper Hamburg(GER)
137 Grønært K Lynetten
139 L`Tango  
140 Zero *7 Kalvehave
141 Faster Assens
142 Hurry-Scurry   Nappedam
145   Middelfart
146 Anemone Havnsø
147 Pepina  
148 Do-Do K Sundby
149 Beauty Kokkedal
150 Molly Middeelfart
151 Brunhilde  Thurø
152 Sylvester Brøndby Havn
153 Freja Faaborg
154 Skylark K Randers
155 Victoria Juelsminde
156 Bønne  
157 Madam blå Roskilde
158 Ran Rungsted/KDY
159 Sarah      
160 Agora RIP2017
161 Sjådan Køge
162 Saksen Køge
163 Lille Skræk Stubbekøbing
164 Thea Silkeborg
165 MaLiMa Rønbjerg
166 Queen Svendborg
167 Frihed Køge
169 Pi’r Silkeborg
170 Dorado
171 Havmusen  
173 Papaya Lynetten 
174 Tiny Stege/SejlklubbenMøn
175 Friendship Silkeborg
176 Top Svanemøllen/KAS
177 Sylfiden Silkeborg
178 Olivia Ballen
179 Souvenir Silkeborg
180 Signe Rødvig
181 Zephyr Vordingborg
182 Skipper Skræk Thurø
184   Prag,Tjekkiet
187   Gossau,Zürichsee(SUI)
190 Nanok
191 Kom-an K VallensbækSK,Ishøj
194 KUK Thurø
195 Larsen * Zurich,(SUI)
198 Lucifer Greve Marina
199 Miss Sophie EsrumSø,Fredensborg
200 Odin FaaborgD153.
201 Fru Jensen * Svendborg
202 Embla Sydhavnen
203 Freedom Femø
204 Gerda Kolding
205 Søulven Kulhuse
207 Sweet Louise Slesvig
208 Sea Star NykøbingF.
210 Louis Glückstadt,Elbe(GER)
211
212 LilleDu Skanderborg
213 Emilie *6 Hov
214   Luzern
215   Kiel(GER)
217 Helge Lynetten
219 Kassiopeia Silkeborg
220 Lucky seven Berlin(GER)
221 Delta Kiel(GER)
222 Sidara Thurø
223 Venus Egå
224 Angie Kastrup
226 Dagmar Strib
227 Søgurd
228 Søtrolden Vanja Lynetten
230 Linda EsrumSø,Fredensborg
235 Poseidon Bogø
236 GTI Hvidovre
237 Sylfide Juelsminde
238 Fister K Nyborg
239 Necesse  
242 Brønserod Kolding D246.
244 Emil Køge 
245 Lille Assens
246 Tillid Kolding
248 Valkyrien Kastrup
250 Jane II Holbæk 
251 Naima RIP2016
256 Thalatta Horsens
259 Eliane Müritz,Wismar(GER)
260 Shiva  
261 Ninon Sletten
262   OhridMakedonien
266    
269 Tyskland(GER)
272 Tyskland(GER)
273 Kolga Kolding
275 Sylfide Thurø
277 Anjama Mariager
279 Alders Hvile Porsgrunn,Norge(NOR)
281 KronprinsesseLouise StribD226.
282 VIVA SundbySF
283 Seagul LakeBalatonUngarn
284 Par Douce Ophoven,Belgium(BEL)
286 Andromeda Silkeborg
287 Carambolage
288 Dory Køge
290 Lys Køge
291 Bagalut Lübeck,Opk.Bank(GER)
297 No Worry Rønbjerg
298 Zeppo  Hobro
299 Snup * Skanderborg
300 Maryann Køge D22.
301 Snehvide Aabenraa
303 Boun-10 Hobro
305 SAX Sundby Sejlforening
306 Krisanne
307 Vaiana
312 Hvalpen S Nibe SK,Hvalpsund
314 Lundi Dittenheim,Bayern(GER)
317 Fandango Skanderborg, Hov
319 NiKolde Vejle
320 N.N. Flensborg(GER)
321
322 Cohiba Silkeborg
323 ART 81
324 Team Lærke K MorsøSK,NykøbingM
325 Maja
326 Minnie  
328 Kanellus Lynetten 
330 Sisse Asaa
331 Guldfisken

Toreby
332 Champus Bogø/Vordingborg
333 Skrubben Lynetten
335 Ophelia Faaborg
340 Eos Sletten
344 Selma  
345 Pingo Silkeborg
350 Joy
354   Sweitz(SUI)
356 Vivacissimo Roskilde
358 Sigrid  
359 Do-It Silkeborg
360 Luna Sundby
361 "Slameng" Lynetten
362 Miro Silkeborg
364 Tone Kerteminde
365 Andersine Tyskland(GER)
366 Backafall  
367 Kimse
368 Mini Silkeborg
369 Marit Lohals
373 Fru Christoff HavnsøSejlklub
374 Alley Cat SvendborgSundSejlklub
376 Ha-Veje
378 Sailing Dancer Roskilde
379 Fat Tony Kiel
380 Sif Grønsund,Stubbekøbing
381 Alleos Skanderborg
382 Nette EsrumSø,Fredensborg
383 Lene II Fredericia
384 Lalena Marselisborg
385 Maller FaxeLadeplads
386 Ghost Roskilde
388 Esther Kolding
390 Djunken 8 Sundet,Svanemøllen
391 Anso EsrumSø,Fredensborg
392 Maya Stubbekøbing
395 Amanda Nappedam
396 Mus II K Næstved
397 Momo Rønbjerg
398 Pegasus     Silkeborg
399 Lommelærken K Vallensbæk
400    
401 Fifi Faaborg
403 Pøs Roskilde, Herslev
404 Line Thurø
  Æresmedlemmer  
500 Talullah(D328) Konstruktør af L23 og æresmedlem af L23 Klubben. LarsOlsen
501 Havmusen(D171) RolfJonshøj,død2018
502 Zero(D140) Æresmedlem af L23 Klubben. HansJørgensen
503 Amok(D176) Æresmedlem af L23 Klubben. PerNielsen
504 Tøsen(D24) Æresmedlem af L23 Klubben. MikeRasmussen
  Passive
802 Silkeborg
803 Rønne
804   Strib
806 Køge
807   Køge / Grønland
808 Sakskøbing
810   Knebelvig
812   København
813   Køge
814   Vejle
815   Brejning
816   Onsevig
817   Juelsminde
818   Nyborg
819   Egå
820 Frederiksværk
821   Faaborg
822   Søborg
823   Køge
827   Brejning
829   Faaborg
830   Kerteminde
938 Køge
939 Stege
958 Vallensbæk
965 Vallensbæk
969 Hundige
975 Sundby
979   28 Køge